Jerzyk

Podczas imienin szkoły podjęta została decyzja o przyznawaniu nagrody w postaci statuetki. Od imienia Jerzego Dudy – Gracza została nazwana pieszczotliwie „Jerzykiem”. Tak jak statuetka Absolwenta roku, tak również to wyróżnienie stanie się już na stałe tradycją naszej szkoły. W czerwcu wychowawcy klas nominują dwóch uczniów zasługujących na tę nagrodę. Kapituła Jerzyka zaś, złożona z dyrekcji,  pedagoga i pani woźnej wybierze laureata. Pozostali uczniowie otrzymają pamiątkowe dyplomy nominacyjne. Kto ma szansę na Jerzyka? Otrzyma ją uczeń za wzorową postawę w nauce i w życiu. W praktyce oznacza to, że każdy uczeń, nie tylko ten najzdolniejszy, ma szansę na to wyróżnienie. Wystarczy, że jest osobą:

- koleżeńską,

- uczciwą,

- bezinteresowną,

- pracowitą,

- szlachetną,

- stającą w obronie słabszych,

- opiekującą się osobami niepełnosprawnymi,

- uzyskującą przynajmniej dobre oceny w nauce,

- reprezentującą szkołę na zewnątrz itp.

Jerzyk to nagroda honorowa i prestiżowa. Otrzyma ją osoba, która jest wzorem dla całej społeczności uczniowskiej.

2012 Bartosz Korzeniewski
uczeń klasy V a, wychowawca Marzena Dzionek