Imieniny szkoły

rok szkolny 2011/2012

„Maluję to, co mi w duszy gra. Maluję świat, który odchodzi, umiera, gdzie więcej jest snu, zdarzeń z dzieciństwa(…)” - powiedział kiedyś o swojej sztuce  Jerzy Duda-Gracz.

Malarz artysta został  21 X 2009 roku patronem naszej szkoły. Dwa lata od tego wydarzenia przebrani w czapki z gazety ( jak na autoportrecie artysty Ora et colabora), w kolorowych strojach, uczniowie zebrali się w sali gimnastycznej, aby przypomnieć sobie sylwetkę  patrona i bawić się oglądając występ przygotowany przez klasę Va pod opieką p.M. Dzionek i D. Adamiec-Lis p.t. „Malarz i kolory”. Atrakcją spotkania były „żywe obrazy” J. Dudy-Gracza przygotowane przez klasy I-VI wraz z wychowawczyniami.

Akademię zaszczycili goście: m.in. była dyrektor SP nr 32 p. Krystyna Bem, proboszcz Parafii św. Elżbiety Węgierskiej, radni: Tomasz Andrzej Blukacz i Krzysztof  Świerczyński -byli uczniowie naszej szkoły. Dniu Patrona towarzyszyły wystawy oraz międzyszkolne  konkursy plastyczne i literackie inspirowane twórczością mistrza.

Relacje z Dnia Patrona można zobaczyć w TV Orion.

Organizatorki składają serdeczne podziękowania  Panu Przybylskiemu za wykonanie pięknych zdjęć z uroczystości.

Kliknij, żeby zobaczyć reportaż

Kliknij, żeby zobaczyć zdjęcia

Tak o nas pisali, kliknij

M. Dzionek