Z życia przedszkolaka

Kubusiowi Przyjaciele Natury

logoBohaterem programu „KUBUSIOWI PRZYJACIELE NATURY”  jest Kubuś, który pokazał nam  piękno natury i nauczył, jak ją chronić. Dzięki bajkom, mogliśmy przenieść się z Kubusiem we wspaniały świat wyobraźni. Przeżywając rozmaite przygody, poznaliśmy rośliny i zwierzęta, nauczyliśmy się szacunku i ekologicznych zachowań: jak zachowywać się na łonie natury, jak ważna jest segregacja śmieci i dokładne zakręcanie kranu, jak zdrowo się odżywiać jedząc codziennie porcji warzyw, owoców lub soku.

20150416_100825 (Medium)20150416_100815 (Medium)

Dzień Babci i Dziadka

W dn.21.01.2015 r. gościliśmy w szkole nasze Babcie i naszych Dziadków. W dniu ich święta chcieliśmy podziękować za ich opiekę i pomoc w naszym wychowaniu. Przedstawiliśmy dla nich wiersze i piosenki oraz wręczyliśmy im laurki. Uwieńczeniem naszych podziękowań był słodki poczęstunek w naszej sali. Na twarzach naszych kochanych Babć i Dziadków zawitał uśmiech, a w nie jednym oku zakręciła się łezka wzruszenia. Zobacz zdjęcia

Wizyta Mikołaja

W dniu 05.12.2014 r. niecierpliwie czekaliśmy na przyjście św.Mikołaja. Kiedy usłyszeliśmy głos dzwoneczka przed naszą salą, wszyscy bardzo ucieszyliśmy się z jego przybycia. Przywitaliśmy go bardzo serdecznie i zaśpiewaliśmy dla niego piosenki. Mikołaj miał dla nas prezenty, prezenty, prezenty… Ten grudniowy dzień będziemy długo i miło wspominać. Zobacz zdjęcia

Poznajemy naszą dzielnicę Raków

W dn.06.11.2014 r. spacerowaliśmy po naszej dzielnicy Raków w poszukiwaniu ciekawych obiektów i miejsc. Zwróciliśmy uwagę na Muzeum Archeologiczne, Miejski Dom Kultury, Kościół św.Józefa, pomnik Orląt Lwowskich. Wiemy, że w dzielnicy jest pływalnia i stadion piłkarski, na których to obiektach możemy rozwijać swoje umiejętności sportowe. W listopadowy, słoneczny dzień przekonaliśmy się ,że w pobliżu naszej szkoły są miejsca o walorach architektonicznych, historycznych i kulturalnych.

kliknij, żeby zobaczyć zdjęcia

Spacer po parku

DSC_0002 (Medium)Dnia 15.10.2014 r. idąc parkiem zbieraliśmy skarby jesieni, które będą służyły nam do wykonania jesiennych prac techniczno-plastycznych. Próbowaliśmy rozpoznawać i nazywać drzewa, a także ich owoce.  Spacerując po parku słuchaliśmy szelestu liści, głosów ptaków oraz podziwialiśmy barwną szatę jesieni.

Wycieczka

DSC_0061 (Medium)Dnia 08.10.2014 r. wybraliśmy się na wycieczkę do marketu. Naszym zadaniem było rozpoznanie i nazywanie owoców i warzyw. Następnie odwiedziliśmy ogródki działkowe, aby przekonać się ,że jesień daje nam w darze owoce i warzywa, które „nie rosną” na sklepowych półkach. Rolnicy i działkowcy muszą włożyć dużo pracy, abyśmy mogli się delektować  zdrowymi smakołykami.

Sprzątanie świata

DSC_0063 (Medium)08.10.2014 r. w ramach akcji „Sprzątanie świata” wzięliśmy udział w sprzątaniu naszego „małego świata”, czyli zbieraliśmy śmieci na terenie placu szkolnego. Zwróciliśmy też uwagę na kontenery do segregowania śmieci, które znajdują się w pobliżu szkoły. Do nich wrzuciliśmy pozbierane odpady.

Uczymy się bezpiecznie poruszać po ulicy

Dnia 25 września 2014 r. spacerowaliśmy po Alei Pokoju i uczyliśmy się bezpiecznych zasad przechodzenia przez ulicę w miejscach z sygnalizatorem świetlnym oraz tam ,gdzie jest tylko zebra. Rozpoznawaliśmy znaki drogowe i próbowaliśmy wyjaśniać ich znaczenie dla pieszych i kierowców.

DSC_0055 (Medium)

DSC_0054 (Medium)